مجله اینترنتی خورشید زندگی

1395 . مطالب علمی ، آموزشی و جالب

راه های تقویت تمرکز حواس


تمرکز حواس و تمرکز ذهن یک توانایی بسیار قوی است که به ما انسان ها اعطا شده است. اما بعضی افراد تمرکز کمی دارند و نمی توانند روی کارهایی که انجام می دهند تمرکز کنند و دچار سردرگمی و فراموشی می شوند اما راه های هستند که شما می توانید تمرکز خود را تا حد آلبرت انیشتین زیاد کنید در این مطلب برخی از این راه ها را به شما نشان می دهیم:


1- مطالعه کتاب: مطالعه کتاب باعث می شود که تمرکز ببیشتری داشته باشید چون وقتی شما کتاب مطالعه می کنید تمام ذهن ، فکر و چشمان شما بر روی خط های کتاب است و این تمرکز حواس شما را تقویت میکند.


2-مدیتیشن: در هنگامی که مدیتیشن انجام می دهید تمام فکر و ذهن خود را به یک موضوع معطوف میکنید باعث میشود که علاوه بر اینکه ذهن خود را آرام و افکار منفی را از بین می برید مدیتیشن باعث می شود تا تمرکز ذهنی شما افزایش بیابد.


3- موزیک آرامش بخش: یک موزیک آرامش بخش انتخاب کنید و آن را بر روی یک دستگاه بخش کنید. به گوشیه از خانه بروید و سعی کنید فقط به موزیک گوشی دهید و تمام تمرکز خود را روی صدای موزیک بگذارید و این یک تمرین بسیار خوب و ساده برای تقویت تمرکز شماست.


4- تمرکز بر یک شیء: یک وسیله را انتخاب کنید سعی کنید با تمام تمرکز به آن نگاه کنید مثلا گوشی موبایلتان، جزئیات آن شیء را در ذهن خود مرور کنید مثلا این شیء چه رنگی است، کجا قرار دارد، چه اندازه دارد و ..... این یک تمرین ساده برای تمرکز حواس است.


5- تمرینات ذهنی: مثلا 7 تا از 7 هزار تا کم کردن یا جانورانی که اسمشان با حروف خاصی از الفبا آغاز میشود یا بازی شطرنج که در ان باید بتوانید تاکتیک های خود را بسازید تمرکز شما را تقویت خواهد کرد.

موفق باشیدبرچسب ها: تقویت تمرکز ,
[ بازدید : 235 ]

[ چهارشنبه 1 / 2 / 1395 ] [ 3:33 بعد از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :