مجله اینترنتی خورشید زندگی

1395 . مطالب علمی ، آموزشی و جالب

رفع شوره مو برای همیشه

 اگر شما هم موهایتان شوره می زند و هر شامپو ضد شوره را استفاده کرده اید یا راه های زیادی را برای رفع شوره مو امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید جواب شما پیش ماست:

برای رفع شوره مو از گیاه حنا استفاده کنید. گیاه حنا هزاران فایده دارد مخصوصا برای مو و در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم.

طرز تهیه حنا و قرار دادن بر روی پوست سر:

سعی کنید بهترین حنا را تهیه کنید حنایی که رنگ و بوی خوبی دارد و با کیفیت است. پودر حنا را به مقداری که می خواهید روی سرتان قرار دهید در ظرف بریزید و آن را با آب ولرم مخلوط کنید توجه داشته باشید حنایتان نباید نه زیاد رقیق و نه زیاد سفت باشد. بعد حنا را به مدت 1 ساعت رها کنید.

پس از 1 ساعت حنا را گرم کنید اما نه خیلی که دیگر سفت شود. اول حنا را بر روی پوست سر خود بمالید و بعد بر روی موهایتان پس از اتمام یک پلاستیک روی سر خود بگذارید و با یک پارچه سر خود را ببندید چون اگر حنا را بدون پلاستیک و پارچه روی سر خود بگذارید حنا سرد می شود و باعث عفونت مغزی خواهد شد پس حتما سر خود را بپوشانید.

حداکثر بگذارید حنا به مدت 3 ساعت روی سرتان باشد یا می توانید به مدت بیشتری آن را نگه دارید. بعد به حمام آب گرم بروید و سرتان را بشویید تا همه حنا ها از روی سرتان پاک شود در آخر برای اینکه حنا در سرتان باقی نماند سرتان را با کمی شامپو بشویید. البته بعد از خشک کردن موهایتان کمی به رنگ قرمز مایل به قهوه ای در می آید که بسیار زیباست.


خواص بی نظیر حنا برای مو:


1- موهایتان را سالم نگه می دارد و استحکام ریشه مو را افزایش می دهد.


2- موهایتان را زیبا میکند و به آن رنگ قرمز مایل به قهوه ای می دهد.


3- موهایتان را نرم می کند(حنای خالص هیچ عوارض جانبی ندارد).


4- شوره سر را از بین می برد.


5- از نازک شدن موها جلوگیری میکند.


6- از ریزش مو جلوگیری میکند.


7- موهایتان را براق و زیبا میکند.
 


برچسب ها: رفع شوره با گیاه حنا ,
[ بازدید : 191 ]

[ يکشنبه 8 / 1 / 1395 ] [ 12:34 قبل از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :