مجله اینترنتی خورشید زندگی

1395 . مطالب علمی ، آموزشی و جالب

آمار سرانه مطالعه در جهان

طبق فهرستی که یک موسسه بین‌المللی منتشر کرده و نمودار مربوط به آن را می‌بینید، هندی‌ها با 10 ساعت و 42 دقیقه مطالعه در هفته، رتبه نخست مطالعه در جهان را در اختیار دارند.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
آمار مطالعه در جهان


احتمالا شما هم ابتدا از شنیدن این که مردم هندوستان بیشترین سرانه مطالعه را در جهان دارند، یکه خوردید. تقصیری ندارید، با تصویری که از این کشور در ذهن همه ما نقش بسته، کتابخوان بودنشان ـ آن هم در این حد ـ کمی دور از ذهن است ولی چه می‌شود کرد که این ادعا واقعیت دارد. طبق فهرستی که یک موسسه بین‌المللی منتشر کرده و نمودار مربوط به آن را می‌بینید، هندی‌ها با 10 ساعت و 42 دقیقه مطالعه در هفته، رتبه نخست مطالعه در جهان را در اختیار دارند.

عجیب این که رتبه های بعد این جدول هم آن طور که همه احتمالا انتظار دارند، مربوط به کشورهای توسعه یافته و اسم و رسم دار غربی نیست.

عجیب این که رتبه های بعد این جدول هم آن طور که همه احتمالا انتظار دارند، مربوط به کشورهای توسعه یافته و اسم و رسم دار غربی نیست. تایلندی ها با 9 ساعت و 42 دقیقه، چینی ها با 8 ساعت، فیلیپینی ها با 7 ساعت و 36 دقیقه، مصری ها با 7 ساعت و 30 دقیقه و مردم جمهوری چک با 7 ساعت و 24 دقیقه مطالعه در هفته، رتبه های بعدی جدول سرانه مطالعه جهان را اشغال کرده اند. رتبه های بعدی هم که در جدولی که در سمت مقابل می بینید قابل مشاهده است. گفتنی است این جدول مربوط به مارس 2014 تحت عنوانNOP World Culture Score Index منتشر شده و در بسیاری از رسانه های جهان بازنشر شده است. با تمام این اوصاف ولی رتبه بعضی کشورها از قبیل عربستان سعودی در این جدول، کمی سبب شک و تردید در اعتبار و صحت آن می شود.

 

این آمار برای سال 2014 می باشد همانطور که می بینید 

کشور ایران در این لیست نیست و این نگران کننده است

چرا؟

منبع: تبیان

پس همین الان به کتابخانه بروید و یک کتاب بردارید و بخوانید مطمئنا سخت نیست
[ بازدید : 366 ]

[ دوشنبه 19 / 11 / 1394 ] [ 10:22 بعد از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :