مجله اینترنتی خورشید زندگی

1395 . مطالب علمی ، آموزشی و جالب

درود

با درود

دوستانی که علاقه دارند سهمی در پیشرفت این وبلاگ داشته باشند می توانند مطالب علمی یا آموزشی خود را به ایمیل (benyamin.yoosefi.2001@gmail.com)

ارسال کنند تا مطالب با اسم ایشان در وبلاگ نمایش داده شود. به دلیل وجود مشکل در سیستم این وبلاگ کاربران قادر به عضویت در وبلاگ نیستند به همین دلیل مجبور هستیم تا مطالب را از طریق ایمیل در وبلاگ منتشر کنیم.

لطفا نام و نام خانوادگی خود را همراه با ایمیل ارسال فرمایید. ارسال مطالب از امروز 18 آبان تا روز 30 آبان آزاد است و مطالب برتر به نوبت در وبلاگ نمایش داده میشود.


با تشکر از شما[ بازدید : 229 ]

[ دوشنبه 18 / 8 / 1394 ] [ 10:09 بعد از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]

کوروش بزرگ

7 هفتم آبان سالروز بزرگداشت کوروش


 بزرگ پادشاه هخامنشی را به تمام 


ایرانیان تبریک می گوییم


برچسب ها: کوروش بزرگ ,
[ بازدید : 283 ]

[ چهارشنبه 6 / 8 / 1394 ] [ 9:53 بعد از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]

اندازه گیری در علوم و ابزار های آن

اندازه گیری یک مرحله مهم برای جمع آوری اطلاعات است. اندازه گیری به ما کمک می کند تا اشیاء را از لحاظ اندازه، مقدار، بزرگی و کوچکی، بلندی و کوتاهی و ... با هم مقایسه کنیم. اندازه هرچیز را با یک عدد و یکای  آن گزارش می کنیم. به یکای اندازه گیری، واحد نیز می گویند. مثلا طول حیاط خانه 40 قدم پارساست. پارسا این طول را با قدم های خود اندازه گیری کرده است. بنابراین ( قدم ) یکای ( واحد ) اندازه گیری اوست. اگر این اندازه گیری توسط رضا انجام شود، ممکن است ( 42 قدم ) رضا بدست آید و ....

دانشمندان برای آنکه عدد های حاصل از اندازه گیری های مختلف یک چیز با هم مقایسه پذیر باشند، در نشست های بین المللی توافق کردند که برای هر کمیت یکای معینی را تعریف کنند.

مثلا برای جرم یکای کیلو گرم، برای زمان، یکای ثانیه، برای طول یکای متر... را تعریف کردند.


[ بازدید : 292 ]

[ شنبه 2 / 8 / 1394 ] [ 6:28 بعد از ظهر ] [ بنیامین یوسفی ]

[ ]